piątek, 15 marca 2013

Problemy młodych przy szukaniu pomysłu na biznes

Wiele młodych osób poszukuje pomysłu na własny biznes, ale nie wie jak się do tego zabrać. W Internecie nie tak łatwo jest znaleźć ciekawą i interesującą lekturę na ten temat.

Portale z pomysłami
Poniżej możesz znaleźć kilka serwisów z pomysłami na biznes. Łącznie znajduje się setki jak nie tysiące pomysłów na biznes.

http://www.przejdznaswoje.pl/
http://mambiznes.pl/artykuly/lista/id/1
http://www.nowybiznes.com.pl/
http://pomyslynabiznes.org.pl/
http://pomyslnabizneswdomu.pl/
http://franchising.pl/ - oferty franczyzowe


Fora internetowe
Większość for internetowych są na niskim poziomie. Najlepsze jaki znalazłem to http://forum.ebiznesy.pl/. Wiele osób planujących otworzyć własny biznes znajdzie tam coś dla siebie.
http://bizneston.pl


Gdzie jeszcze szukać pomysłów na biznes?
Polecam czasopisma:
http://www.startupmagazine.pl/ 
http://pierwszymilion.forbes.pl/
http://wlasnybiznes.com/

Zanim wybierzesz pomysł do realizacji najpierw skompletuj 20 pomysłów. Najlepiej zapisz je sobie w specjalnie przeznaczonym do tego zeszycie lub notatniku. Następnie poddaj pomysły analizie, odrzuć te, w których jest niskli lub brak popytu na oferowane produkty. Odrzuć również, te które nie mają szans na realizacje ze względu na brak kompetencji i odpowiednich środków finansowych.

Z pozostałych pomysłów wybierz te, które odpowieadają twoim zainteresowaniom oraz kompetencjom. Wybierz swoim zdaniem najlepsze 3 i spróbuj stworzyć dla nich biznesplan.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz